Klinika Prawa Teneo

Fundacja Teneo w ramach projektu Klinka Prawa Teneo zaprasza na bezpłatne porady prawne i obywatelskie udzielane przez doradców.

Porady udzielane są w budynku Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku przy ul. Jagiellońskiej 11 pokój nr 27 (wejście od tyłu budynku po lewej stronie, budynek po X LO), w każdy czwartek w godz. 17:00-20:00 oraz wybrane wtorki i soboty.

Aby uzyskać poradę należy zgłosić się za pośrednictwem adresu e-mail: klinikaprawa@teneo.org.pl
lub w godzinach 9:00-17:00 zadzwonić pod numer telefonu (+48) 690 074 609.
Po zgłoszeniu chęci uzyskania pomocy prawnej Fundacja wyznaczy termin i godzinę udzielenia porady.

Kto może uzyskać poradę?

Z Kliniki Prawa Teneo skorzystać mogą przede wszystkim pełnoletnie osoby fizyczne posiadające zdolność do czynności prawnych. Pozostałe osoby, które nie ukończyły 18 roku życia lub są częściowo ubezwłasnowolnione mogą uzyskać poradę wyłącznie w obecności opiekuna, przedstawiciela ustawowego lub kuratora.

Co należy ze sobą zabrać?

Ksero dokumentów związanych ze sprawą.

Jaki jest zakres udzielania porad prawnych?

O Fundacji

Fundacja Teneo powstała 15 kwietnia 2010 roku jako inicjatywa młodych prawników zainteresowanych urzeczywistnianiem idei społeczeństwa obywatelskiego i podnoszeniem świadomości prawnej społeczeństwa.

Dowiedz się więcej

Przekaż 1 % Fundacji TENEO

Rozliczając swój PIT, mogą Państwo w prosty sposób przekazać 1% podatku dochodowego Fundacji TENEO, wspierając m.in. projekt świadczenia bezpłatnej pomocy prawnej – Klinika Prawa TENEO.

Dowiedz się więcej Rozlicz PIT wygodnie online