Jakub Puszkarski ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył również na Uniwersytecie Gdańskim studia magisterskie na kierunku Ekonomia oraz studia podyplomowe „Finanse w małych i średnich przedsiębiorstwach”. Jest absolwentem Barcelona International Law School in Maritime Law organizowanej przez City University London oraz Abat Oliba CEU Universitat Barcelona. Pracownik badawczo-dydaktyczny w Katedrze Prawa Morskiego na Wydziale Prawa i Administracji UG. Pomysłodawca i współorganizator Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Morskiego. Członek, a w kadencji 2019-2022 oraz 2023-2026, sekretarz Komisji Prawa Morskiego Polskiej Akademii Nauk. Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku i uzyskał tytuł radcy prawnego. Obecnie członek Prezydium Rady oraz Kierownik Szkolenia Aplikantów w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. W 2017 roku został uhonorowany Medalem Pamiątkowym 35-lecia Samorządu Zawodowego Radców Prawnych za zasługi na jego rzecz. W 2019 roku został laureatem nagrody „Kryształowe Serce Radcy Prawnego”, przyznawanej przez Krajową Radę Radców Prawnych. W 2022 roku uhonorowany srebrną odznaką „Zasłużony dla Samorządu Radców Prawnych”. Jest członkiem seniorem Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Gdańsk. W latach 2009-2014 był członkiem władz lokalnych i krajowych tego stowarzyszenia. Mediator wpisany na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Specjalizuje się w zakresie prawa cywilnego, morskiego i gospodarczego. Od 2014 roku sprawuje funkcję Prezesa Zarządu Fundacji Teneo. Pomysłodawca i Przewodniczący Rady Programowej Kongresu Edukacji Prawnej.
Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Gdańskim, po których rozpoczął aplikację radcowską, zakończoną złożeniem w 2017 r. z wynikiem pozytywnym egzaminu radcowskiego. Ponadto jest absolwentem studiów podyplomowych z zakresu prawa nowoczesnych technologii na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, zaś zdobytą w ich trakcie wiedzę wykorzystuje m.in. podczas prowadzenia zajęć z informatyki prawniczej dla młodych adeptów prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Dodatkowo jest słuchaczem studiów podyplomowych z zakresu finansów w małych i średnich przedsiębiorstwach, prowadzonych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Praktyczne umiejętności i kwalifikacje zdobyte podczas kilkuletniej pracy w dziale prawa korporacyjnego i gospodarczego jednej z największych kancelarii w Polsce – jako radca prawny w Departamencie Prawno-Legislacyjnym Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce - wykorzystuje w codziennej pracy na rzecz dbałości o jakość stanowionego prawa. Ponadto mając świadomość, że zdobytą wiedzą i doświadczeniem może nieść pomoc potrzebującym, od wielu lat angażuje się w działalność pro bono – w czasie studiów w ramach Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej oraz Biura Porad Obywatelskich, zaś następnie w ramach Fundacji Teneo, której jest również wiceprezesem. Pasją Szymona są podróże, w szczególności te pozwalające odkrywać nowe kultury, zwyczaje, smaki. W wolnych chwilach chętnie sięga po książki S. Kinga, A. Christie czy J. Grishama.
Specjalizuje się w prawie handlowym oraz prawie zobowiązań, w tym w obsłudze transakcji fuzji i przejęć, a także przekształceń podmiotów. Posiada bogate doświadczenie w obsłudze korporacyjnej klientów Kancelarii zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego. Szczególne zainteresowanie poświęca prawu własności intelektualnej oraz nowym technologiom, zaś swoją wiedzę w tym zakresie poszerzał podczas prowadzonych wyłącznie przez praktyków studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. podczas staży w organach administracji państwowej oraz zasiadając w organach organizacjach pozarządowych, w tym organizacji pożytku publicznego. Realizował projekty na rzecz podmiotów prywatnych oraz z udziałem kapitałowym Skarbu Państwa, w tym dla spółek notowanych w indeksie WIG20 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, m.in. w branżach: medycznej, telekomunikacyjnej, transportowej, spożywczej, energetycznej, pracując zarówno po stronie kupującego, jak i sprzedającego. Absolwent Podyplomowych Studiów Menedżerskich, które odbył w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a także studiów Executive MBA w ramach Collegium Humanum – Szkoły Głównej Menedżerskiej w Warszawie (akredytacja Apsley Business School w Londynie). Prowadzi zajęcia z zakresu prawa spółek handlowych dla aplikantów radcowskich w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Od 2014 roku pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Fundacji TENEO.
Agnieszka Budzyńska ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła również na Uniwersytecie Gdańskim studia magisterskie na Wydziale Ekonomii na kierunku Stosunki Międzynarodowe. Ukończyła studia podyplomowe MBA. Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku i uzyskała tytuł radcy prawnego. Przewodnicząca Komisji ds. Praw Człowieka przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku w latach 2020 – 2022. Koordynatorka bezpłatnej pomocy prawnej dla Ukrainy w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku od 25 lutego 2022 roku. W 2022 roku uhonorowana srebrną odznaką „Zasłużona dla Samorządu Radców Prawnych”. Od 2017 roku współpracuje z Fundacją Teneo, a od 2019 roku sprawuje funkcję Członka Zarządu Fundacji Teneo. Członkini Zespołu ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie powołanego przez Prezydenta Miasta Gdańska na kadencję 2018 – 2022 i następną. Doradca obywatelski od 2019 roku. Specjalizuje się w zakresie prawa rodzinnego. Prywatnie mama trójki dzieci.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w udzielaniu porad prawnych m.in. w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej oraz organizacjach pozarządowych. Pracowała także w kancelariach adwokacko - radcowskich, notarialnych oraz prokuraturze. Ukończyła Akademię Młodych Dyplomatów w Europejskiej Akademii Dyplomacji w Warszawie. Zainteresowania prawne koncentruje na zagadnieniach prawa karnego oraz prawa międzynarodowego. Biegle posługuje się językiem angielskim oraz francuskim. W Fundacji pełni funkcję Przewodniczącej Rady Fundacji, a także odpowiada za Klinikę Prawa Teneo.
Specjalista ds. internetu i komunikacji wizualnej z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w ramach własnej działalności jak i realizacji projektów dla globalnych marek. W Fundacji odpowiada za stronę internetową, marketing oraz poszukiwanie nowych kanałów komunikacji i promocji działalności fundacji.
adwokat, absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, w czasie studiów swoje zainteresowania naukowe poszerzała w ramach Koła Naukowego Prawa Medycznego a także jako koordynator Sekcji Prawa Cywilnego w ramach Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej. Doświadczenie zawodowe zdobywała początkowo w ramach kancelarii notarialnej, później kancelarii adwokackiej. Zainteresowania zawodowe skupia wokół informatyzacji postępowania cywilnego, prawa nowych technologii, ochrony danych osobowych i problematyki nieruchomości rolnych. Prowadzi własną kancelarię adwokacką, a także ukończyła studia podyplomowe Prawa Własności Intelektualnej i Prawa Nowych Technologii na Uniwersytecie Gdańskim. Jest członkiem Rady Fundacji, a także odpowiada za Blog Teneo.
Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Swoje zainteresowania naukowe rozwijała w ramach Koła Naukowego Prawa Finansowego, a także będąc członkiem Sekcji Prawa Cywilnego w ramach Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej. Posiada doświadczenie zawodowe zdobyte podczas pracy w kancelarii radcowskiej, kancelarii doradztwa podatkowego, a następnie w kancelarii komorniczej. Ukończyła aplikację komorniczą zdając egzamin zawodowy z wynikiem pozytywnym. Swoje zainteresowania zawodowe koncentruje przede wszystkim na zagadnieniach z zakresu postępowania cywilnego. Autorka publikacji w czasopismach branżowych skupiających się na problematyce postępowania egzekucyjnego. Ukończyła studia podyplomowe Prawa Własności Intelektualnej i Prawa Nowych Technologii na Uniwersytecie Gdańskim. W Fundacji odpowiada za projekt Akademia Teneo, a także jest członkiem Rady Fundacji.
Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, doktorantka w Katedrze Socjologii Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. W swojej pracy naukowej zajmuje się tematyką Alternative Dispute Resolution (ADR). Prowadzi warsztaty z zakresu mediacji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwentka studiów podyplomowych "Mediacja i inne metody alternatywnego rozwiązywania sporów" (Uniwersytet Jagielloński 2014). Praktykujący mediator, wpisany na listę mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Krakowie. Członek senior Koła Naukowego Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów TBSP UJ. Uczestniczka wielu konferencji i autorka publikacji z zakresu mediacji. W Fundacji kieruje Oddziałem w Krakowie, a także Ośrodkiem Mediacyjnym TENEO.
Fundacja Teneo powstała 15 kwietnia 2010 roku jako inicjatywa młodych prawników zainteresowanych urzeczywistnianiem idei społeczeństwa obywatelskiego i podnoszeniem świadomości prawnej społeczeństwa.
Wszystkich, którym bliskie są cele statutowe Fundacji TENEO, zachęcamy do udzielenia wsparcia. Każda, nawet najmniejsza darowizna stanowić będzie wymierne wparcie działalności Fundacji oraz jej projektów.