Wsparcie

Wszystkich, którym bliskie są cele statutowe Fundacji TENEO, zachęcamy do udzielenia wsparcia – przekazania darowizny na jej rzecz.
Każda, nawet najmniejsza wpłacona kwota stanowić będzie wymierne wparcie działalności Fundacji oraz jej projektów.
Będzie to również sygnał, że ma sens nasza działalność, wymagająca znaczących nakładów finansowych, a zaangażowanie wolontariuszy Fundacji w budowę społeczeństwa obywatelskiego, w którym ludzie nakierowani są nie tylko na własne korzyści, ale też na dobro innych, nie poszło na marne.

Jak dokonać darowizny?

Zachęcamy do dokonywania wsparcia przelewem na poniższy numer rachunku bankowego:
33 2030 0045 1110 0000 0389 0860

Jak odliczyć darowiznę osób fizycznych od podatku?

Zgodnie z art. 26 ust 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, darczyńca, będący osobą fizyczną może od podstawy opodatkowania odliczyć wartość przekazanej darowizny – aż do 6% dochodu w roku podatkowym. By skorzystać z możliwości odliczenia, wpłata darowizny musi być dokonana w danym roku podatkowym, rozliczanym przez podatnika, a dane obdarowanego podmiotu powinny znaleźć się w zeznaniu PIT (wraz z zeznaniem wypełnia się również druk PIT/O). Należy pamiętać, że poświadczeniem darowizny jest dowód wpłaty na rachunek bankowy Fundacji.

Jak odliczyć darowiznę osób prawnych od podatku?

Zgodnie z art. 18 ust 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, istnieje możliwość odliczenia od podstawy opodatkowania przekazanych darowizn aż do wartości 10% uzyskanego dochodu. Skorzystanie z dobrodziejstwa odliczenia możliwe jest w przypadku dokonania darowizny w danym roku podatkowym, rozliczanym przez podatnika oraz wskazania danych obdarowanego podmiotu w zeznaniu (wypełnia się również druk CIT-D). Należy pamiętać, że poświadczeniem darowizny jest dowód wpłaty na rachunek bankowy Fundacji.

Klinika Prawa Teneo

Fundacja TENEO w ramach projektu Klinka Prawa Teneo zaprasza na bezpłatne porady prawne i obywatelskie, udzielane głównie osobom fizycznym, przez doradców.

Dowiedz się więcej

O Fundacji

Fundacja Teneo powstała 15 kwietnia 2010 roku jako inicjatywa młodych prawników zainteresowanych urzeczywistnianiem idei społeczeństwa obywatelskiego i podnoszeniem świadomości prawnej społeczeństwa.

Dowiedz się więcej

Nasza strona korzysta z plików cookies. Są to pliki pozwalające na korzystania z narzędzi analitycznych, marketingowych i społecznościowych.

Rozumiem i akceptuję